Jak zvýšit návštěvnost svých stránek?

Registrace do katalogů stránek

Nejčastějším zdrojem návštěvnosti vašich stránek budou pravděpodobně odkazy z vyhledávačů a katalogů jako je Seznam, Google, Centrum, Atlas a podobně. Aby tam ovšem vaše stránky k nalezení byly, je nutné je tam nejdříve přidat.

Je důležité si uvědomit, že vyhledávač a katalog není to samé. U vyhledávačů je předpoklad, že si vaše stránky najde vyhledávací robot sám, ale u katalogů je ruční registrace nezbytná. Proto dáváme k dispozici návod jak takovou registraci provést u několika největších českých katalogů.

Hodinka kterou věnujete zápisu do výše zmíněných katalogů a vyhledávačů Vám pomůže zvýšit návštěvnost Vašich stránek, což oceníte vy jako administrátor(ka) i členové, fanoušci a partneři vašeho klubu.

Všechny přidané odkazy do katalogů jsou schvalovány jejich správcem a schvalovací proces může trvat od několik hodin do několika týdnů. Záleží na tom kterém katalogu.

Katalog Seznam.cz

 1. Bezplatný zápis do katalogu je možný pouze pro nekomerční stránky
 2. Navštivte stránku http://odkazy.seznam.cz/
 3. Vyberte správnou kategorii a případně i podkategorii.
 4. Ve vybrané kategorii na konci stránky klikněte na „Přidej odkaz“
 5. Vyplňte formulář a odešlete. Pravděpodobně se dostanete na stránku s potvrzovacím kódem. Opět vyplňte a odešlete.
 6. To je vše, nyní jen čekejte na potvrzení.

Katalog Najisto.cz

 1. Bezplatný zápis do katalogu je možný pouze pro firmy a úřady vlastnící IČ. Jedná se o náhradu katalogů Atlas a Centrum.
 2. Navštivte stránku http://registrace.najisto.cz/ a následujte pokynů tam uvedených.

Katalog Centrum.cz

Katalog stránek na Centrum.cz byl zrušen. Viz výše katalog Najisto.cz
 1. Bezplatný zápis do katalogu je možný pro nekomerční stránky a zčásti i pro komerční
 2. Navštivte stránku http://kat-reg.centrum.cz/reg.php a následujte tam uvedené pokyny. Stránku lze přidat až do pěti sekcí (kategorií).

Katalog ATLAS.cz

Katalog stránek na Atlas.cz byl zrušen. Viz výše katalog Najisto.cz
 1. Bezplatný zápis jak komerčních tak nekomerčních stránek
 2. Postupujte dle pokynů na stránce.

Katalog Dmoz.org

 1. Bezplatný zápis všech typů stránek
  1. Pro České stránky navštivte http://www.dmoz.org/World/Česky/
  2. Pro Slovenské stránky navštivte http://www.dmoz.org/World/Slovensky/
 1. Proklikejte se do správné kategorie
 2. V pravé horní části stránky (v horní liště) klikněte na odkaz „Navrhnout URL“

POZOR: Jedná se o katalog s velmi přísnými podmínkami. Pakliže porušíte některé z pravidel nebo doporučení která tam jsou pro zápis uvedená, pak se v katalogu se neobjevíte a nikdo Vám ani nenapíše proč. Bohužel má také katalog DMOZ občas potíže sehnat pro některé sekce kvalitní editory a tak není kdo by stránky do katalogu zařadil. Zápis může trvat v některých případech i mnoho týdnů a nemá smysl zápis urgovat či pokoušet se zapsat stránky napodruhé. Přesto všechno určitě stojí za to pokusit se do něj dostat neboť se jedná o katalog s vysokým renomé.

Máte-li chuť, můžete pokračovat zápisem do dalších a dalších českých a slovenských katalogů. Jejich seznam je například na tomto webu. Katalogy jsou zde seřazené podle kvality a způsob zápisu do nich je obdobný jako u výše uvedených.

Registrace do vyhledávačů

Každý kvalitní vyhledávač dříve či později vaši stránku sám nalezne. Přesto je dobré mu nově založené stránky „podstrčit“. Formuláře pro přidání odkazu do vyhledávače jsou jednodušší než pro katalogy. Neplatí žádné omezení pro komerční nebo nekomerční stránky a vše je zdarma.

Vyhledávač Seznam.cz

 1. Navštivte stránku http://search.seznam.cz/pridej-stranku
 2. Zapište adresu stránky kterou chcete přidat, opište kontrolní kód a odešlete
 3. Postup opakujte se všemi důležitými stránkami které na svém webu máte a které chcete aby lidé ve vyhledávači Seznamu měli možnost najít

Vyhledávač Jyxo.cz

 1. Pouze stránky v češtině
 2. Navštivte stránku http://jyxo.cz/d/submit
 3. Vyplňte adresu a odešlete. Obvykle stačí přidat jen hlavní stránku Vašeho webu, další stránky si již vyhledávač najde sám.

Vyhledávač Google.com

 1. Navštivte stránku http://www.google.com/addurl/ a vyplňte formulář dle pokynů. Přidáváte pouze hlavní stránku svého webu.
Magazín fotbalových trenérů trenink.com
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace